poniedziałek, 28 lutego 2011

Docieplenie ścian zewnętrznych -jak to zrobić

Budynki wzniesione w dawnych latach nie spełniają wymagań obecnie obowiązującej normy cieplnej.Także wiele budynków wzniesionych w technologi uprzemysłowionej ( wielkoblokowe lub wielkopłytowe ) ma istotne wady które powodują przemarzanie ściany szczególnie na ( poziomie wieńców ) i czasem przenikanie wody przez złącza prefabrykatów .
W budynkach wniesionych technologia uprzemysłowiona podczas remontu elewacji powinno się ułożyć dodatkową warstwę termo izolacji co zmniejszenia strat ciepła .

Zalety docieplenia ścian zewnętrznych ( od strony zewnętrznej ) są następujące :

- zwiększona statyczność cieplna ścian- niewielka zmienność temperatury w budynku, w czasie przy obniżeniu lub podwyższeniu temperatury otoczenia.

- likwidacja mostków cieplnych ( mostek cieplny - termiczny jest to miejsce  przez który  przebiega  szybszy przepływ ciepła  ( np.nadproża okienne, wieńce żelbetowe w stropie  belkowym ).

- zwiększona trwałość ścian ze względu na zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi.

Docieplenie metodą lekką stosuje się do ścian zewnętrznych  wykonanych z różnych materiałów .Polega ona na przymocowaniu do ścian budynku systemu warstwowego składającego się ze styropianu jako materiału termo izolacyjnego pokrytego warstwą klejową zbrojoną siatką z włókna szklanego a następnie zagruntowaną  na którą nakłada się wyprawę tynkarską .

Płyty styropianowe -powinna być dodatkowo mocowana  do ścian kołkami rozporowymi z PCV w ilości 8 szt. na m2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz